Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

logo    Bazénová chemie Krystalpool  vyčistí perfektně každý bazén   

 

MOŽNOSTI PLATBY A DOPRAVY 
BAZÉNOVÉ CHEMIE:

Doprava bazénové chemie na Slovensko prostřednictvím přepravce IN TIME

Bazénová chemie - osobní odběr v Moravské Třebové

a další

 

ZA BAZÉNOVOU CHEMII
KRYSTALPOOL RUČÍ:

Bazénová chemie na Zboží.cz

Krystalpool.cz v katalogu Firmy.cz


Úvod » PÍSKOVÁ FILTRACE

PÍSKOVÁ FILTRACE

Písková filtrace

Voda v bazénu je neustále vystavována velkým množstvím vlivům způsobené přírodou a člověkem. V souvislosti s domácím bazénem se dostáváme k nedílné součásti bazénu – pískové filtraci. Bez pískové filtrace se v dnešní době v podstatě neobejde žádný provozovatel domácího bazénu. Představa, že do vašeho bazénu stačí dávat chlorové tablety a vaše voda bude stále čistá, není zcela správná. Písková filtrace by měla být základem pro čištění vašeho bazénu. Dalším, neméně důležitým aspektem je ošetření vody proti bakteriím a poté přípravky na boj proti řasám.

Každý, kdo přemýšlí o koupi filtrace, má mnoho otázek. Při výběru je důležité vědět, jaký obsah má bazén a jaké příslušenství chcete k filtraci připojit. Průměrná písková filtrace musí umět přefiltrovat veškerou vodu v bazénu za 6 až 8 hodin (např bazén o objemu 9m3 – filtrace by měla mít výkon 4m3/hod). K filtraci můžete připojit vysavač (ruční, poloautomatický, automatický), solární ohřev nebo automatický dávkovač. Její podstatou je, že znečištěná voda z bazénu prochází pískem o určité zrnitosti, nečistoty se zachytávají na ostrých hranách písku a do bazénu se vrací čistá voda. Bazénová voda by měla projít filtrací během jediného dne. Samozřejmě záleží na tom, jak často a jak intenzivně se bazén využívá. Pískový filtr není nic převratného, takové procesy probíhají běžně v přírodě. Dešťová voda proteče několika zemními vrstvami a v podzemí se pak shromažďuje jako pitná voda. Zemina a zejména písek původně znečištěnou vodu při jejím průtoku zcela vyčistí. V pískové filtraci není jen obyčejný písek. Je nutné, aby měl určitou velikost a jeho hrany byly ostré. Nejčastěji se používá písek o velikosti zrna 0,5 – 1 mm nebo 0,6 – 1,2 mm, ale vybírat můžete v několika velikostních kategoriích. Písek je křemenný a pochází z českých pískoven. Protože se v pískové filtraci zachytávají nečistoty, je nutné ji pravidelně jednou týdně propláchnout zpětným chodem a nečistoty vypustit z filtrace. Písek se postupně obrušuje, a pokud jsou zrna oblá, písek přestává plnit svoji funkci. Náplň pískové filtrace se musí vyměnit, a to jednou za 2 až 3 roky.

Písková filtrace bude fungovat pouze při zachování správného postupu, pravidelné kontroly a nezbytné pravidelné výměny filtračního písku.

Řadit podle 
Výrobce 


Naše cena 245,0 Kč