Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

logo    Bazénová chemie Krystalpool  vyčistí perfektně každý bazén   

 

MOŽNOSTI PLATBY A DOPRAVY 
BAZÉNOVÉ CHEMIE:

Doprava bazénové chemie na Slovensko prostřednictvím přepravce IN TIME

Bazénová chemie - osobní odběr v Moravské Třebové

a další

 

ZA BAZÉNOVOU CHEMII
KRYSTALPOOL RUČÍ:

Bazénová chemie na Zboží.cz

Krystalpool.cz v katalogu Firmy.cz


ODBORNÉ RADY » Proč slanou vodu v bazénu?
Slaná voda v domácím bazénu

Proč slanou vodu v bazénu? Nesnášíte chlór? Pořiďte si do bazénu slanou vodu!

Křišťálově čistá voda bez chemie je snem každého majitele bazénu. Horké letní dny, pot a jiné nečistoty svádějí s Vaší vodou v bazénech každodenní boj. Vyhrajte bitvu a pořiďte si do bazénu slanou vodu.

Léto je v plném proudu a v případě, že je chladno, pomáhají teplotu vody udržovat solární bazénové ohřevy. Jak se ale postarat o čistotu vody? Zkuste bazén se slanou vodou.

Během koupací sezóny se snažíme vodu v bazénu udržet průzračnou. K tomu dopomáhá chlór, který může způsobovat alergii. Kromě toho nám zvyšuje pH vody a to je další důležitá hodnota, o kterou se neustále staráme. Jak docílit čisté vody bez chlóru? Východiskem by mohla být solinizační jednotka. Jde o princip elektrolýzy. V bazénu se rozpustí 0,35 procentní koncentrace soli a elektrolýzou vznikají látky, které se starají o čistotu vody v bazénu.

Slaná voda

Množství soli v bazénu je asi poloviční, jako u vašich slz. Sůl nezpůsobuje alergické reakce, nepálí vás oči a ani nezrudne kůže. Sůl příznivě působí na pokožku podobně, jako byste trávili dovolenou u moře.

Při elektrolýze projde elektrický proud mezi elektrodami instalovanými ve filtračním okruhu a z nich se uvolňuje volný chlór, který okamžitě dezinfikuje vodu. Volný chlór nezapáchá, nemění chuť vody a nedráždí pokožku. Během takto upravené vody se v bazénu udržuje kyselost vody pH na údaji 7,2. Tuto hodnotu vám pomohou hlídat digitální testry.

Negativní účinky slané vody

Jak je známo, sůl ničí nerezové části bazénu. V ohrožení jsou tedy nerezové žebříky, tepelné výměníky, nerezové elektrické ohřevy a další. Během působení soli, všechny nerezové části postupem času korodují. Pokud tedy uvažujete o slané vodě v bazénu, instalujte tyto části z plastu nebo z titanové oceli.

Instalace solinizační jednotky

Zařízení se snadno instaluje i do již postavených bazénů. Stačí mít technologickou šachtu nebo místo, kde je uložený stávající filtr. Napojovací potrubí musí mít průměr 50 nebo 63 milimetrů. Další podmínkou je průtok vody o minimální hodnotě 6 metrů kubických za hodinu.

Instalované zařízení na elektrolýzu stojí v řádu desítek tisíc korun. Další investicí je náklad na bazénovou sůl. Na jednu sezónu pro bazén o velikosti 30 metrů kubických spotřebujete asi množství za 1 500 korun. Jde o údaj u bazénu, u kterého se na začátku koupací sezóny zcela vyměnila voda. Bazén zůstane dezinfikován i po dobu vaší nepřítomnosti. Zařízení na úpravu slané vody vám pomůže s péči a nenáročnou údržbou vašeho bazénu.